INTELIGENTNÉ INŠTALÁCIE LOXONE

Až o 50 000 úkonov ročne menej, viac času na život!
ZAISTÍME VÁM POHODLIE

Inteligentný dom vie ovládať kúrenie, ventiláciu, klimatizáciu presne podľa Vašich požiadaviek. Zbaví Vás starostí s ovládaním tienenia a kontrolou otvorených okien. Komfort umocňuje perfektným ovládaním osvetlenia a audia v miestnosti.

Loxone sa stará o potreby obyvateľov domu a vykonáva úkony podľa situácie alebo plánu, pričom prihliada aj na také veci ako je ročné obdobie, sviatky, prítomnosť v dome a počasie. Autopilot Vašej domácnosti sa postará až o 50 000 úkonov ročne (pri štvorčlennej rodine v strednej Európe), ktoré by niekto musel vykonať manuálne.

OVLÁDANIE CEZ APLIKÁCIU

Ovládanie svojho domu máte vždy po ruke

Aj keď väčšinu práce vie vykonať inteligentný dom sám, stále máte možnosť vziať ovládanie do vlastných rúk. Základným princípom pritom je jednoduchosť. Na jednoduché ovládanie používame tlačidlá. Zložitejšie ovládanie a nastavovanie máme k dispozícii z aplikácie.

Aplikácia je výborným doplnkom automatizácie a ovládania pomocou tlačidiel. Potrebujete zmeniť vykurovaciu teplotu v miestnosti alebo nastaviť jednu konkrétnu žalúziu? Pomocou aplikácie urobíte tieto úkony jednoducho a intuitívne.

OSVETLENIE

Vie regulovať jas aj farbu svetiel.

V dnešnej dobe máme v miestnosti viacero zdrojov svetla. V klasickej domácnosti má každý zdroj svetla svoj vypínač, ktorým svetlo zapneme alebo vypneme. Skutočne inteligentný dom vie regulovať jas, aj farbu svetiel. Podľa senzorov prítomnosti a osvetlenia vie, či treba svetlo zapnúť. Šetrí tým energiu a v každej situácii zabezpečí adekvátne svetlo. Keď vstúpite do miestnosti, kde je tma, rozsvieti sa základné svetlo. V noci, keď potrebujete vstať z postele, rozsvieti sa iba orientačné svetlo.

TIENENIE

Ráno Vás tieniaca technika prebudí vpustením slnečných lúčov do miestnosti.

Počas dňa skutočne inteligentný dom využíva slnečnú energiu na vykúrenie miestnosti alebo v prípade potreby pri-tienením zabráni pre-kúreniu miestnosti. Ak ste doma, žalúzie sa nakláňajú tak, aby Vás slnko neoslnilo ale aby bol v miestnosti dostatok svetla. Po zotmení za žalúzie samé zatiahnu. Skutočne inteligentný dom vie počas horúcich dní vytiahnuť markízu tak, aby sa Vaša terasa neprehrievala. Ak príde silný vietor alebo dážď, markíza sa automaticky stiahne.

VYKUROVANIE A CHLADENIE

Regulácia kúrenia od Loxone vie nastaviť individuálnu teplotu v každej miestnosti.

Dom sa sám naučí, ako má kúriť tak aby bola dosiahnutá požadovaná teplota v jednotlivých miestostiach. Vy si iba určíte teploty v miestnostiach počas Vašej prítomnosti a neprítomnosti.

Je jedno, aký typ vykurovania používate, Loxone je kompatibilný so všetkými. Inteligentné kúrenie Vám pomáha šetriť náklady na vykurovanie až o 50%. Načo zbytočne kúriť, keď stačí otvoriť žalúzie a slnko pomôže vyhriať miestnosť? Máte k dispozícii štatistiky priebehu teploty. Ich vyhodnotením môžete odhaliť ďalšie potenciálne úspory. Inteligentný dom neustále minitoruje teplotu v miestnostiach.

VENTILÁCIA A REKUPERÁCIA

Skutočne inteligentný dom automaticky ovláda odvetrávanie miestnosti podľa prítomnosti a vlhkosti.

V kúpeľniach a WC tak máte vždy príjemnú klímu. Klimatizácia a ventilácia vedia pracovať spolu. Ak treba chladiť, dom vyhodnotí, či je možné použiť k dosiahnutiu teploty ventiláciu alebo je nutné zapnúť klimatizáciu. Tým sa ušetrí energia. Systém monitoruje okrem teploty a vlhkosti aj množstvo CO2 v dome. V prípade potreby zaistí zvýšený prívod čerstvého vzduchu. Vďaka aplikácii máte všetko pod kontrolou a v prípade potreby môžete nastaviť iný režim ventilácie. Aby bola ventilácia a rekuperácia účinná, treba pravidelne čistiť a vymieňať filtre na vstupe systému. Skutočne inteligentný dom Vás upozorní na servisné intervaly.

MULTIMÉDIÁ

K inteligentnému domu patrí aj multiroom audio. Predstavte si, že Vás zobudí obľúbená skladba.

K inteligentnému domu patrí aj multiroom audio. Predstavte si, že Vás zobudí obľúbená skladba, počúvate obľúbené rádio vo vani alebo v sprche, nastavte si vlastnú melódiu zvončeka. Vaša obľúbená hudba Vás bude sprevádzať v izbe, kuchyni a obývačke. Multiroom audio vie prehrať hlasové oznamy inteligentného domu. Naraz môže hrať rôzne zdroje hudby. Napríklad v obývačke hrá relaxačná hudba, deti v detskej izbe počúvajú audioknihu. Vďaka integrácii so skutočne inteligentným domom vie multiroom audio robiť presne to, čo chcete. Keď vstúpite do miestnosti, rozsvieti sa svetlo a spustí tá správna hudba. Keď odídete, sama sa vypne. V noci hrať nebude, aby nebudila ostatných. Nevítaných návštevníkov privíta hraním na plnú hlasitosť. Vítaných naopak ohlási vybranou melódiou zvončeka. V noci zvonček nahradí blikanie svetiel. Multiroom audio má obrovské úložisko, na ktorom môžete mať všetku svoju hudbu.

BEZPEČNÝ PRÍSTUP

Skutočne inteligentný dom Vás upozorní na to, že prišla návšteva melódiou z reproduktorov a notifikáciou na telefóne.

Aj keď nebudete doma, môžete s ňou hovoriť, vidieť ju a dokonca aj otvoriť dvere. Pre obyvateľov domu sú k dispozícii elektronické kľúče, ktoré automaticky otvoria dvere a deaktivujú alarm. Ak kľúč stratíte, je možné ho ihneď vymazať zo systému. Pri odchode z domu systém skontroluje stav otvorenia okien a upozorní Vás na to hlásením z reproduktorov, prípadne notifikáciou v telefóne. Inteligentný dom pozná, či je okno zatvorené, otvorené alebo vyklopené. Prístupový systém vie nastaviť melódiu zvončeka a jeho režim. Napríklad keď spia Vaše deti, miesto zvončeka budú iba blikať svetlá vo vybraných miestnostiach.

ZABEZPEČENIE OBJEKTU

Inteligentné zabezpečenie domu zaznamená akékoľvek nebezpečenstvo a vďaka prepojeniu všetkých zariadení vie samostatne zareagovať

Vie spustiť alarm, zavolať Vám, vypnúť vodu, odpojiť spotrebiče. Ochrana pred zlodejmi Inteligentný dom Vás upozorní nápadným svetlom, hlasitým zvukom v každej miestnosti, notifikáciou na telefón, že došlo k narušeniu. Poplašný systém viete vypnúť aj na diaľku.

Keď nie ste doma, vie inteligentný dom simulovať Vašu prítomnosť osvetlením, tienením a hudbou. Inteligentný dom zaregistruje únik vody, požiar, dym, CO2, silný vietor a dá Vám o tom správu. Prípadne vie odstaviť prívod vody, plynu, vytiahnuť žalúzie… Pri odchode z domu skontroluje, či sú zatvorené okná, zhasne svetlá, kúrenie nastaví na úsporný režim, vypne spotrebiče a odpojí žrútov energie.
Tiesňové tlačidlo. Môžete si zadefinovať tiesňové tlačidlo, ktorým spustíte okamžite alarm. Nič sa neodosiela na vzdialený server (cloud). Loxone nijako nenakladá s Vašimi údajmi a stráži Vaše súkromie na 100%

OVLÁDANIE BAZÉNU

Inteligentný dom Vás zbaví starostí s ovládaním bazénu. Vďaka ovládaniu Loxone sa inteligentný dom stará o zložitú obsluhu.

Zaistí Vám najlepšiu kvalitu vody. Cez aplikáciu máte kedykoľvek plnú kontrolu. Viete si nastaviť a skontrolovať teplotu vody, ovládať protiprúd, ovládať kryt bazénu, navodiť správnu náladu farebným osvetlením. Po použití bazéna zatvorí jeho prekrytie. Prekrytie je možné pomocou bezpečnostnej funkcie blokovať, aby si ho deti nevedeli otvoriť samé. Toto všetko a iné funkcie ako filtrovanie, preplach filtra, cirkulácia vody a vyprázdnenie bazéna viete ovládať z aplikácie.

RIADENIE SAUNY

Inteligentný dom Vás zbaví starostí s ovládaním bazénu. Vďaka ovládaniu Loxone sa inteligentný dom stará o zložitú obsluhu.

Z aplikácie viete saunu ovládať odkiaľkoľvek zo smartfónu alebo webového prehliadača. Viete si saunu spustiť z lyžiarskeho svahu, aby bola zohriatá keď prídete domov. Nemusíte čakať, sauna Vás na dosiahnutie správnej teploty upozorní napríklad notifikáciou na telefón, bliknutím svetiel alebo hlasovým upozornením z reproduktorov. Nemusíte používať časovač, sauna Vás upozorní bliknutím, zmenou farby svetla, že je čas na oddych. V odpočinkovej miestnosti Vás čaká relaxačná hudba a príjemná svetelná atmosféra.
Inteligentný dom kontroluje v saune teplotu, vlhkosť, detekuje dym, otvorenie dverí, stav vykurovacej pece. Ak hodnoty nie sú v normále, dom Vás sám upozorní a saunu vypne. Z bezpečnostného hľadiska je možné zakázať zapnúť saunu deťom v aplikácii.

RIADENIE ZÁVLAHY ZÁHRADY

Inteligentný dom vie ovládať aj závlahu záhrady. Závlaha sa vykoná v nastavených časoch.

Dom pozná predpoveď počasia a vie merať aj vlhkosť pôdy a tomu prispôsobí závlahové programy. Príjemnou vychytávkou je napríklad blokovanie polievania, ak sú otvorené dvere na terasu. Inteligentný dom vie merať a zaznamenávať spotrebu vody a tým odhaliť možnosti ďalšej optimalizácie spotreby vody. Inteligentný dom vie merať hladinu vody v retenčnej nádrži. Pri kriticky nízkom stave vody v nádrži vypne čerpadlo, aby nedošlo k jeho poškodeniu. Pomocou aplikácie máme stále prehľad o stave vody v nádrži a štatistikách spotreby.

ÚSPORA ENERGIÍ

Inteligentný dom je dobrý pomocník a hospodár. Spotrebu kúrenia a klimatizácie vie znížiť pomocou tienenia.

Pozná počasie, polohu slnka, Vašu prítomnosť v dome a podľa toho vie regulovať tienenie tak, aby slnko pomáhalo kúreniu alebo aby v lete neprehrievalo interiér. Inteligentný dom odpojí žrútov energie (zariadenia v standby režime) keď nie ste doma alebo keď idete spať.
Inteligentný dom vie riadiť spotrebu energie z domácej elektrárne. Môžete napríklad nechať pranie lebo umývanie riadu na čas, keď máte slnečnú energiu zadarmo. Aj ak nie ste doma. Inteligentný dom integruje nabíjaciu stanicu pre elektromobil, solárne panely a domáce batérie. Môžete využiť nabíjanie elektromobilu pri výhodnejšej nočnej tarife.

V aplikácii máte vždy prehľad o nabíjaní, spotrebe a energii v domácej batérii. Inteligentný dom má prehľad o odbere prúdu a vie riadiť jednotlivé zariadenia tak, aby sa dom chránil proti preťaženiu. Vidíte, kedy sa jej spotrebúva najviac a kde sú rezervy pre ďalšie úspory energie.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Máte záujem o naše služby?

V prípade, že máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať a my vám s radosťou poradíme.

Máte záujem o naše služby?

V prípade, že máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať a my vám s radosťou poradíme.