Predstavenie ultra výkonnej čipovej sady Wisenet 7

14. augusta 2020

V súvislosti s uvedením novej čipovej sady Wisenet 7 si Hanwha Techwin môže opäť nárokovať pozíciu lídra, ktorý nastoľuje nové štandardy pre riešenie video dohľadu na báze IP sietí.

Zamerané na kybernetickú bezpečnosť

V súvislosti s uvedením novej čipovej sady Wisenet 7 si Hanwha Techwin môže opäť nárokovať pozíciu lídra, ktorý nastoľuje nové štandardy pre riešenie video dohľadu na báze IP sietí. Doteraz najvýkonnejší čipset Wisenet 7 od uvedeného výrobcu ponúka najlepšie funkčné vybavenie v oblasti kybernetickej bezpečnosti a dokáže sprostredkovať čistý a ostrý obraz za všetkých svetelných podmienok. Prelomový čipset Wisenet 7 sa chváli pozoruhodnou zostavou technológií navrhnutých pre zásadné zvýšenie kybernetickej bezpečnosti kamier Wisenet.

Bezpečnostné overovanie v režime Secure Boot

Zabezpečené bootovanie poskytuje dodatočnú vrstvu zabezpečenia pomocou techniky sandboxingu (prevedenie do izolovaného prostredia) pre rôzne súčasti operačného systému kamery, ktoré sa tak používajú iba v chránenom priestore. Kompletné bootovanie systému sa uskutoční ešte pred komunikáciou s akoukoľvek inou časťou systému. Nemôže tak dôjsť k prerušeniu bootovacieho procesu, čoho by mohol zneužiť hacker.

Bezpečnostný operačný systém

Wisenet 7 používa samostatný operačný systém pre šifrovanie a dešifrovanie, resp. pre overovanie, či nedošlo k úprave alebo sfalšovaniu aplikácií. Prístup k bezpečnostnému operačnému systému je možný len cez samostatné linuxového rozhrania API, bez tohto rozhrania nemožno z externého prostredia mimo kameru vykonávať žiadne zmeny.

Ochrana proti klonovanie hardvéru

Táto funkcia zabraňuje klonovaniu čipov Wisenet 7. Okrem ochrany duševného vlastníctva je zárukou toho, že čipová sada Wisenet 7 so štítkom Hanwha Techwin je originálna kópia – nehrozí teda riziko používania klonovaného zariadena, ktoré by mohlo obsahovať škodlivý software slúžiaci na odcudzenie citlivých dát, ako napr. hesiel.

Zabezpečenie rozhrania JTAG

Porty JTAG sú hardvérové ​​rozhrania slúžiace na programovanie, testovanie a ladenie zariadení. Kybernetickí zločinci môžu získať nízkoúrovňovú kontrolu nad kamerou prostredníctvom portu JTAG a prípadne zlým úmyslom nahradiť firmware vlastnou verziou. Wisenet 7 niečomu podobnému bráni, pretože zabezpečuje porty JTAG prostredníctvom mechanizmu na základe kľúča s prístupom vyhradeným iba pre autorizované osoby pracujúce pre Hanwha Techwin.

Zabezpečenie rozhrania UART

Porty UART sú sériové rozhrania, spravidla používaná pre odlaďovanie programového kódu kamier. Umožňujú prístup ku kamere na úrovni administrátora, a teda sú cieľom pre hackerov pokúšajúcich sa získať citlivé informácie, ako napr. heslá. Wisenet 7 presadzovaním vyhradeného a zabezpečeného prístupu cez rozhranie UART zaisťuje bezpečné ladenie programového kódu bez otvárania vrátok pre kybernetické útoky.

Štandardy kybernetickej bezpečnosti

Kamery Wisenet s čipom Wisenet 7 spĺňajú testy Cybersecurity Assurance Program (CAS) od organizácie UL a štandardy, Secure by Default. Okrem toho ponúkajú výhodu vlastného systému certifikácie zariadení od Hanwha Techwin, ktorý zahŕňa jedinečné osvedčenie produktov Wisenet počas fáz vývoja aj výroby.

Zásadný posun v sprostredkovaní ostrého obrazu

Bohato vybavená čipová sada Wisenet 7 okrem zásadného vylepšenia kybernetickej bezpečnosti ponúka obraz špičkovej kvality za všetkých svetelných podmienok. Napr. nový extrémne široký dynamický rozsah (WDR) využíva nové technológie, lokálneho vylepšenia kontrastu a analýzy scén k snímaniu ultra čistého obrazu v scénach obsahujúcich veľmi svetlé aj veľmi tmavé miesta.

Rovnako sa významne zlepšili schopnosti kamier za slabého osvetlenia vďaka uvedeniu 3D technológie redukcie okolitých šumov, ktorá minimalizuje rozmazanie pohybujúcich sa objektov a pomocou niekoľkých filtrov deteguje a odstraňuje obrazové body spôsobujúce šum. Okrem toho je tu nový algoritmus redukcie šumu pre zlepšenie kvality obrysov a sfarbenie objektov.

Prepracovaná funkcia pre korekciu skreslenia objektívu (LDC) presnejšie opravuje skreslenie spôsobované širokouhlými objektívmi a ako taká sprostredkuje obraz, ktorý vernejšie reprezentuje vnímanie širokého zorného poľa človekom.

Príklady ďalších kľúčových vlastností Wisenet 7

Sada funkcií pre analýzu obsahu videa zahŕňa rozpoznávanie tvárí a postáv, rozpoznávanie zvukov, detekciu rozostrenia, smerovú detekciu a detekciu nárazov.

Analytické audio funkcie slúžia na rozpoznávanie kľúčových zvukov, napr. zvýšenie hlasu, náhlych výkrikov, rozbíjanie skla, výstrelov či výbuchov, kedy zariadenie spúšťa výstrahu, aby bezpečnostný personál mohol na každý incident okamžite reagovať.

Digitálna stabilizácia obrazu s podporou gyroskopických senzorov ponúka presnú stabilizáciu obrazu za situácií, kedy je kamera vystavená vetru alebo vibráciám.

Doplnková kompresná technológia WiseStream II dynamicky riadi spôsob kódovania, a vyvažuje tak úroveň kvality a kompresie v závislosti na pohybe v scéne. Technológia WiseStream II v kombinácii s kompresným formátom H.265 oproti súčasnej technológii H.264 účinne znižuje nároky na šírku pásma až o 75%.

Zdroj: CANEX