Telefonovanie pomocou novej verzie Windows 10

14. októbra 2019

Do nového testovacieho zostavenia Windows 10 pre insiderov (s číselným označením 18999 – build 19H1) pridal Microsoft možnosť prijímať a uskutočňovať hovory z počítača. Píše o tom v novom blogovom príspevku. Funkcia Calls bola prvýkrát ohlásená na podujatí Samsung Unpacked v auguste a nedávno spoločnosť predviedla aj jej živú demonštráciu.

Potrebovať na to budete telefón so systémom Android 7.0 Nougat alebo novším (nemusí byť od spoločnosti Samsung), aplikáciu Váš telefón a počítač s podporou bluetooth. Potom to už pôjde jednoducho. Hovor sa dá iniciovať prostredníctvom kontaktov alebo číselníka v aplikácii. Takisto ak neprijmete prichádzajúci hovor, môžete odpovedať textovou správou alebo poslať volajúcemu priamo odkaz do hlasovej schránky.

Navyše funkcia vám umožní získať prístup k histórii vašich posledných hovorov v počítači. Keďže nejde o finálnu verziu softvéru, musíte byť pripravení na prípadné chyby. Microsoft upozorňuje, že v niektorých prípadoch môže funkcia hovorov vyžadovať opätovné spárovanie mobilného telefónu a počítača.

Zdroj: engadget.com.