Nové rádiometrické termálne kamery Wisenet T

14. októbra 2019

Hanwha Techwin Europe posilnila svoju radu termálnych kamier – Wisenet T o tri nové rádiometrické termálne modely, z ktorých každý disponuje funkciou merania teploty.

Ide o zariadenia s modelovým označením Wisenet TNO-4030TR, TNO-4040TR a TNO-4041TR, ktoré dokážu presne identifikovať, či je teplota vzduchu vyššia alebo nižšia ako nastavené parametre – napríklad ak stúpne výrazne nad alebo klesne pod 40 ° C, tak nastane alarm. Tieto modely boli navrhnuté tak, aby pomohli monitorovať oblasti, ktoré sú citlivé na požiare, ako napr. ropné a chemické zariadenia, staveniská a lesy alebo strediská recyklácie a odpadového hospodárstva, kde je vysoké riziko vzniku požiaru, a to aj bez cudzieho pričinenia. Využité môžu byť aj na monitorovanie chovu hydiny a hospodárskych zvierat, a to hlavne s cieľom zistiť teplotné zmeny, ktoré by mohli podporovať vznik rôznych chorôb.

Model TNO-4030TR je vybavený 13 mm objektívom a má maximálny dosah 1 173 m (napr. detekcia vozidla). Model TNO-4041TR je určený na montáž k PTZ jednotke a s modelom TNO-4040TR zdieľajú totožný 19 mm objektív a maximálny dosah 1714 m.

Čo ponúka nová modelová rada Wisenet T?

Rovnako ako v prípade iných termovíznych kamier zo série – Wisenet T, aj tieto tri nové modely dokážu zachytiť snímky s rozlíšením až 640 x 480 pixelov, pričom sú určené na detekciu objektov a ľudí v náročných podmienkach a v prostredí s výskytom dymu, snehu, dažďa, hmly a pod., čo bežné kamery nemusia za každých okolností zvládať. Taktiež ponúkajú efektívne riešenia pre projekty, kde sa môžu vyskytovať určité obavy zo svetelného znečistenia.

Novinkám nechýba ani pokročilá video-analytika

Modely Wisenet TNO-4030TR, TNO-4040TR a TNO-4041TR sú vybavené funkciou audio analýzy, ktorá rozpoznáva kritické zvuky, ako sú napr. výstrely, výbuchy, výkriky alebo rozbité sklo. Medzi ďalšie funkcie patrí detekcia zmeny teploty, otrasov, objektov/ľudí a ich smer, loitering a nechýba ani detekcia nepovolenej manipulácie s kamerou.

Video kompresia WiseStream 2

Samozrejmosťou je aj funkcia kompresie videa do formátu H.265, H.264 alebo MJPEG, a taktiež doplnková komprimačná technológia WiseStream 2, ktorá dynamicky riadi kódovanie, vyváženie kvality a kompresiu podľa pohybu v obraze. Ak je WiseStream 2 kombinovaný s kompresiou H.265, tak sa účinnosť šírky pásma zlepšuje až o 99% v porovnaní so súčasnou technológiou H.264.

Kľúčové vlastnosti nových Wisenet T modelov

• Meranie teploty v rozsahu od -20 ° C do 130 ° C.
• Zabudované gyroskopické senzory s presnou stabilizáciou, ktorá sa prejaví najmä vtedy, keď je kamera narušená vetrom alebo vibráciami, čo má za následok stabilnejší obraz.
• Kamery sú vybavené krytím IP66 / IK10, ktoré je určené na ochranu proti vode, prachu a mechanickým nárazom, čo z nich robí ideálne zariadenia pre vonkajšie aplikácie (použitie v exteriéri)

O spoločnosti Hanwha Techwin

Spoločnosť Hanwha Techwin je výrobcom vysoko kvalitných bezpečnostných produktov. Spoločnosť Hanwha Techwin je inovatívna organizácia zaisťujúca komplexné riešenia v globálnom merítku. Je dodávateľom vysoko kvalitných riešení a produktov z oblasti security. Do portfólia Hanwha Techwin patria najmä systémy priemyselnej televízie (CCTV) vrátane najmodernejších riešení na báze IP.

Zdroj: canex.sk